Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ

Ekonomik grup araçlar için 22 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmalı
Orta grup araçlar için 23 yaşını doldurmuş ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olmalı
Lüks sınıf araçlar için 28 yaşını doldurmuş ve en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmalı
Minibüs sınıf araçlar için 28 yaşını doldurmuş ve en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmalı
 
Sınıf
Grup
Yaş
Ehliyet
Ekonomik
Ekonomik
22
2
Orta
Orta
23
3
4x4
Orta
23
3
Hafif Ticari
Orta
23
3
Lüks
Lüks
28
5
Minibüs
Lüks
28
5
Vip Minibüs Vip 28 5
 

ULUSAL SÜRÜCÜ BELGESİ

Kiralayanın ulusal sürücü belgesi Latin harfleri ile düzenlenmemişse (örneğin Arapça, Yunanca, Rusça veya Çince), Uluslararası Sürücü Belgesi istenir. Eğer kiralamayı yurtdışında (AB dışında) gerçekleştiriyorsanız alfabe dikkate alınmaksızın Uluslararası sürücü belgesi gereklidir. Uluslararası sürücü belgesini ve orijinal sürücü belgesini kiralama yapacağınız ofise ibraz etmeniz gerekmektedir.
Ayrıca uluslararası(yabancı) ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.


KİRALAMA SÜRESİ
Kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.
Kiralamanız, kiralama kontratı üzerinde yazılı saatten itibaren başlar ve 24 saatlik sürenin dolmasıyla sona erer.
Aylık kiralama süresi 30 gün üzerinden hesaplanır.
Kiralama koşullarına göre 24 saati aşan kiralamalarda, ilk 120 dakikaya (2 saat) varan gecikmeler herhangi bir ek ücret olmadan sonlandırılır. Bu sürenin aşılması halinde, kiracı 1 tam gün kiralama ücreti (­navigasyon,ek sürücü,sigorta,çocuk koltuğu v.b. ek hizmetler de dahil olarak) ödemekle yükümlüdür.

 

KİLOMETRE SINIRI
Kiralamalarda kira gününe göre değişen km sınırlamaları mevcuttur.
Kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablo aşağıdadır.
Kilometre aşımı kilometre başına 0,70 TL olarak ücretlendirilir.

GÜNLÜK KM SINIRI
KİRA GÜNÜ EKONOMİK-ORTA LÜKS-MİNİBÜS VIP MİNİBÜS
1-2 300 300 150
3-6 250 250 150
7-14 200 200 150
15-29 130 130 150
30+ 110 110 150KREDİ KARTI/DEPOZİTO
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Kiralama başlangıcında kiracının kredi kartından teminat mahiyetinde araç grubuna göre değişen 500TL-5000TL tutarlarda geçici blokaj işlemi uygulanmaktadır. Kiracı, blokaj üzerinden, ilave kira gün tutarlarının, yakıt eksiğinin, hasarın, trafik cezalarının v.b. kiralamaya ilişkin bedellerin tahsil edilmesine izin verir.

Kabul edilen kartlar: MasterCard, Visa, American Express.
Kabul edilmeyen kartlar: Ön ödemeli kredi kartları, Laser, Maestro, bankamatik veya Switch kartlar

Geçerli bir kredi kartı sunmamanız veya kredi kartınızda yeterli miktarda kredinin olmaması durumunda, kiralama yapacağınız ofis aracı teslim etmeyi reddedebilir. Bu gibi durumlarda, ödenen hiçbir ücret iade edilmez.

Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 25 iş gününde hesabınıza yansımaktadır. Buradaki gecikme nedeninin AssistCar Rental değil, bankacılık işleyişi olduğunu vurgulamak isteriz.

YAKIT
Araçlarımız harici bir durum olmadığı takdirde mevcut durumunda oldugu gibi  teslim edilir ve aynı şekilde teslim etmeniz talep edilir. Kiralama başında yakıtı size verdiğimiz seviyede geri getirilmemesi durumunda, yakıt ücreti, Araç Teslim Fişi üzerinde belirtilen tutardan pompa satış fiyatlarına 20 TL + KDV servis ücreti ilave edilerek tahsil edilecektir.

TEK YÖN KİRALAMALAR
Rezervasyon sırasında alış ve bırakış istasyonları farklı şehirlerde ise, iki istasyon arasındaki mesafeye göre, tek yön ücreti tahsil edilir.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ
Türkiye sınırları içindeki kiralamalarda aracın ülke dışına çıkarılması yasaktır.

EK HİZMETLER
Ek sürücü için 10 TL kişi başı ücret uygulanmaktadır..
GPS-Uydu Navigasyon Sistemi günlük 20 TL’dir..
Bebek koltuğu/Çocuk koltuğu günlük 10 TL’dir..
Kar Zinciri günlük 10 TL’dir..

EK SÜRÜCÜLER
AssistCar Rental ek sürücü ücreti olarak günlük kdv dahil 10 TL tahsil eder. Aracı alırken sürücülerin hepsi kiralama kontratına kaydedilmelidir. Aksi halde bir kaza, hasar durumunda sigorta devre dışı kalır ve bu durumdan hem kiracı hem de ek sürücü sorumlu tutulur. Bu durumlarda kiracı ve ek sürücü hem kiralık araca hem de olursa üçüncü şahıslara ve de araçlara verilen hasarları ödemeyi peşinen kabul eder.

ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA VE TRANSFER HİZMETİ
7/24 uzman kadromuz ile şoförlü kiralama ve transfer hizmetleri vermekteyiz. Kaliteli hizmet sunmak ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için gösterdiğimiz çabaya olan bağlılığımız başarımızın anahtarıdır.

Şoförlü araç kiralama (Şoför Hizmeti) şartları için tıklayınız.


HGS/OGS
Tüm araçlarımızda otoban ve köprü geçişlerinde kullanılmak üzere Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) veya Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cihazı bulunmaktadır. Kullanım bedeli araç dönüşünde tahsil edilmektedir.

FİNDEKS
Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verilerin üzerinden oluşturulur. Findeks Kredi Notu, bankacılık sisteminde bulunan kredi ödeme alışkanlıklarına yönelik olarak hazırlanmış Risk Raporunun özeti niteliğindedir. Detaylı rapor bilgilerine bakılarak kişinin ödeme yapma alışkanlığı ile ilgili bilgi edinilebilir, taahhüt etmiş olduğu ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olunabilir. Araç tedarikçileri de kiralama taleplerinizde Findeks notunuza göre bir değerlendirme yaparak rezervasyonu kabul edip etmeme insiyatifini ellerinde bulundururlar. Talep edilen Findeks notu talep edilen aracın sınıfına göre değişiklik gösterebilir.


AssistCar Rental firmasında gerek görüldüğü taktirde Findeks sorgulaması yapılmaktadır.

ADRES TESLİM VE BIRAKMA
Adres teslimi araçların fiyat bilgisi için lütfen rezervasyon ofisimizle irtibata geçiniz.

TRAFİK CEZALARI
Sözleşme sürecinde her türlü trafik cezasından ve hukuki faizlerinden kiracı sorumludur.

ARAÇ TÜRLERİ
Görüntülenen araç ve listelenen modeller araç kiralama firmalara tarafından kullanılan en yaygın araçlardır. Kiralanan aracın renk, marka veya modelinin, web sitemizde görüntülenen araçla aynı olacağının garantisi verilmemektedir.

EK SİGORTALAR VE SORUMLULUKLAR
CDW (Hasar Sorumluluk Sigortası) : kiralama ücretine dahildir.

TP (Hırsızlık Sigortası) :  kiralama ücretine dahildir.

LCF (Lastik Cam Far Sigortası) : Araçtaki standart kasko, lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Cam-Far kırılması ve Lastik hasarlarını (LCF) teminat altına almanız için günlük olarak ödeyeceğiniz 10TL karşılığında bu tarz hasarlardan muhaf olabilirsiniz.

SCDW (Hasar Değer Kaybı Sigortası) : Kiracının sorumluluk şartları vasıtanın dahil olduğu gruba göre değişmektedir. Araçlarımızın tamamında bulunan standart Rent A Car kaskosunun yanında tüm raporlar eksiksiz olarak tutulmuş olsa dahi herhangi bir hasar durumunda araç değer kaybı olarak kiracı Ekonomik grup araçlarda 200 €, Orta grup araçlarda 300 €, Üst grup araçlara 500 €’ya kadar kaza başına sorumludur. Bu yükümlülüğü ortadan kaldırmak için günlük olarak 20TL karşılığında teminat altına alabilirsiniz.

LCF (Lastik Cam Far Sigortası) günlük 10 TL’dir..
SCDW (
Hasar Değer Kaybı Sigortası) günlük 20 TL’dir..

Kiracı ek teminatları satın almış dahi olsa, sözleşmede belirtilen ve Kasko Sigortasının kapsam dışında bıraktığı durumlarda teminatlar geçerli olmayacaktır.

İPTAL PROSEDÜRÜ/NO SHOW
Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar rezervasyon iptali, ücretsiz online olarak yapılabilir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için 3 günlük rezervasyon ücreti alınır. 3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi gibi durumlarda 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır. Depozit ödenmiş rezervasyonlarda: Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar olan iptal durumlarında; deposit ücreti kesilecektir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için, üç günlük araç kira bedeli veya ödenen depozitten yüksek olanı tahsil edilir. 3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi durumlarında 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır. Araç teslim alındıktan sonra iptal edilemez.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİĞİ
Kira süresi başlamadan önce, istenildiği taktirde herhangi bir servis ücreti alınmadan rezervasyon değişikliğiniz yerine getirilir. Rezervasyon ile ilgili değişiklik yapılırken; teslim alış bölgesi, araç değişikliği, kira süresi gibi değişiklikler, değişikliğin yapıldığı günün fiyatı üzerinden hesaplanır. Aracın erken teslimi söz konusu olduğunda kullanılmayan günler için AssistCar Rental tarafından geri ödeme yapılmaz.

ASSİSTCAR RENTAL GENEL ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Aracı kendi ülkelerinde kiralayan sürücüler ve ek sürücüler en az iki yıl geçerli ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Eğer sürücü en az 2 yıldan az (lütfen departmanımızdan kontrol ediniz) süreli ehliyete sahip yada herhangibir ceza puanı bulunuyorsa araç kiralamayı etkileyebileceğinden departmanımızı bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bazı ülkelerde ehliyetler belli dönemlerde yenilenmektedir. Yeni ehliyetlerde ilk ehliyet alış tarihi belirtilmiş olması gerekmektedir.Aksi halde eski ehliyette birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir. Uluslararası ehliyete sahip olan sürücüler aynı zamanda kendi ülkelerine ait ehliyetlerini de göstermek zorundadırlar. Kira başlangıcında Sorumluluk Payı (excess) adı altında, kira süresince oluşabilecek masraflar ve yakıtın eksik getirilmesinden doğabilecek masraflar için depozit ücreti talep etmekte ve sürücünün üzerine düzenlenmiş olan kredi kartından mail order formu düzenlenerek bloke edilmektedir.

Bu depozit kira bitiminden itibaren 25 gün sonra otomatikman kaldırılmaktadır. Bunun nedeni araç iadesinden sonra kiralamış olduğunuz tarihlere ait gelebilecek trafik cezaları içindir. Bu depozit miktarı nadiren nakit yada debit kart olarak kira firması tarafından kabul edilebilmektedir.(Lütfen Rezervasyon departmanımızla kontrol ediniz). Aynı şekilde nakit alınan depozitlerde kira bitiminden itibaren 30 gün sonra iade edilir. Aracınızı teslim alırken yetkili personel ayrılmadan önce araçta herhangibir hasar olup olamadığını kontrol ederek sözleşmeye yazdırınız ve aynı zamanda aracınızı geri teslim ederken  aracı kontrol edip almış olduğunuz gibi teslim ettiğinizden emin olup teslim formunu imzalayınız. Aksi taktirde araçta oluşabilecek hasarlardan AssistCar Rental sorumluluk kabul etmemektedir. 

Bütün araç kiralamalar 24 saat üzerinden hesaplanır. 24 saatten az kiralamalarda bir günlük ücret tahsil edilir. Köprü ve otoyol geciş ücretleri,park ücreti, trafik cezaları gibi ekstra ücretlerden kiracı sorumludur. Havalimanından teslim alınacak kiralamalarda uçuş numaranızı rezervasyon sırasında veya araç teslim alış tarihinden en az 3 gün önce AssistCar Rental’a bildirmeyi lütfen unutmayın. Bildirilmeyen uçuş numaralarından kaynaklanan gecikmelerden dolayı doğabilecek sorunlardan AssistCar Rental sorumlu tutulamaz. Kiracı olarak, eğer herhangibir konuda hala memnuniyetsizliğiniz bulunmaktaysa ve şikayet talebiniz varsa şikayet mektubunuzu ve taleplerinizi kiralama süresi bittikten sonra müşteri hizmetleri servisimize  [email protected]  'a yazılı olarak göndermeniz gerekmektedir. Daha sonra sizin adınıza tarafımızdan araştırma başlatılacaktır. En kısa süre içerisinde e-postanızın onayıyla ilgili bilgi gönderilecek ve bunu takiben gün içerisinde bütün şikayet ve talepleriniz cevaplandırılmaya çalışılacaktır. En kısa süre içerisinde size yardımcı olabilmemiz açısından lütfen e-postanızla birlikte AssistCar Rental rezervasyon numaranızı ve rezervasyonunuza ilişkin tüm dökumanları göndermenizi rica ederiz.

SİGORTA BİLGİLERİ VE YÜKÜMLÜLÜKLER
Hasar ve hırsızlık durumlarında sigortanın geçerli olabilmesi için uyulması gereken unsurlar aşağıdaki gibidir.

  • Kaza durumunda aracın yerinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporunun Polis veya Jandarma tarafından tutturulmuş olması yada karşılıklı kaza tespit tutanağı düzenlenmiş eksiksiz (Karşı aracın ehliyet,ruhsat,sigorta poliçe yurtdışında yaşayan birey ise ülkeye giriş tarihini belirten sayfanın fotokopisinin) alınmış olması.
  • Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmamış olması ve ağır ihmal,kasıt ve kusur olmaması.
  • Kiralanan aracın çalınması durumunda aracın anahtarının AssistCar Rental’a teslim edilmesi.
  • Tüm bu raporların engeç 3 gün içerisinde AssistCar Rental’a teslim edilmesi.
 

Bu maddelere uyulmaması durumunda sigortalar geçersiz sayılacaktır.

Araç içerisindeki kiracıya ait özel eşyalar sigorta kapsamı dışındadır.Kaza halinde 2.ve 3.şahısların uğrayacağı maddi ve manevi zararların Karayolları Trafik Sigortasında belirtilen rakamı aşan kısmından kiracı sorumludur, Assist Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (AssistCarRental.com) herhangi bir bedel talep edilemez.

ACİL ULAŞIM HATTI

Rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir sorun durumunda (0212) 603 65 20 ‘den bize 7 gün 24 saat  ulaşabilirsiniz.

Sınıf Grup Yaş Ehliyet
Ekonomik Ekonomik 22 2
Orta Orta 23 3
4x4 Orta 23 3
Hafif Ticari Orta 23 3
Lüks Lüks 28 5
Minibüs Lüks 28 5
 

FIRSATLAR

AtlasGlobal Jet Mil ortaklığı ile Sürpriz fiyatlar

Başta istanbul'da oto kiralama olmak üzere Türkiyenin bir çok noktasında, Oto kiralama hizmeti aldığınızda, AtlasGlobal Jet mil ortaklığı ile sürpriz fiyatlar sizleri bekliyor. AtlasGlobal uçuş sonras...

Devamı...
Assist Kart ile Daha Fazla Kazanın

Rezervasyon yaparken kazandıran Assist Kart ile tanışın. Her rezervasyonunuzda hesabınıza para yükleyen ve bu paraları rezervasyonlarınızda kullanmanıza imkan sağlayan Assist Kart ile artık her rezerv...

Devamı...
AssistCar Operasyonel Filo Kiralama

Bu sistemde özellikle kurumsal kimlik taşıyan müşteri grubuna hizmet verilmektedir.Sözleşme süresince tüm periyodik bakım masrafarı, kaza, hırsızlık ve trafik sigortaları, ikame araç tahsisi, 24 saat ...

Devamı...
Jetmil Kart Sahiplerine her bir kiralamada 500 Mil

Jetmil kart sahipleri Havalimanı araç kiralama ve Günlük Araç kiralamalarında kazandırıyor! İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Trabzon, Samsun, Kayseri ve Dalaman ofislerinden yapacakları her bir araç ...

Devamı...

E-BÜLTEN

Assist Car Rental e-bülten servisimize ücretsiz katılın, güncel duyuru ve fırsatlar e-posta adresinize gelsin.

E-posta adresiniz üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmaz.

GENEL MERKEZ
HIZLI İLETİŞİM

Müsait araçlar kontrol ediliyor...