TR
Sıkça Sorulan Sorular

NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM ?
Online olarak www.assistcarrental.com internet sayfasından birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Unutmayın erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha ekonomik fiyatlar alırsınız.
0212 603 65 20 numaralı rezervasyon merkezini arayarak 7 / 24 rezervasyon yaptırabilirsiniz.
rezervasyon@assistcarrental.com adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.


ARACI NASIL TESLİM ALABİLİRİM ?
Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve sizin için en uygun ASSİSTCAR RENTAL aracı hazırlanır. Rezervasyon bilgilerinizle ofise gitmeniz yeterlidir.


ARACI NASIL İADE EDEBİLİRİM ?
Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı iller olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.


REZERVASYON YAPTIRDIĞIM ARACI KESİNLİKLE ALABİLİYOR MUYUM ?
Rezervasyonlar grup bazlı yapılmaktadır ve marka garantisi verilmemektedir. Rezervasyonunuzun yapıldığı grupta araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.


SÖZLEŞME DOLDURULURKEN NELER GEREKMEKTEDİR?
Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir.
Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.


BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsınız. Mutlaka kredi kart sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi gerekmektedir.


OTOMOBİLİ ARKADAŞLARIM SÜREBİLİR Mİ?
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.


ARAÇLARINIZDA KİLOMETRE SINIRI VAR MI?
Günlük ve aylık araç kiralamalarında kilometre sınırı bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi Genel Kiralama Koşulları'ndan alabilirsiniz.


FİYAT POLİTİKANIZ NASIL OLMAKTADIR?
Talep edilen bölgedeki anlık talep ve yoğunluklara bağlı olarak dinamik ve değişkenlik gösteren fiyat politikamız bulunmaktadır.


KREDİ KARTI ŞARTLARI NELERDİR?
ASSİSTCAR RENTAL bünyesinde yapılacak tüm kiralamalarda kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında debit kart, sanal kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir.
Üst segment araçlarda çift kredi kartı uygulamamız bulunmaktadır.


KREDİ KARTI PUANLARI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
ASSİSTCAR RENTAL bünyesinde kredi kartı puanları ile araç kiralaması yapılmamaktadır.


ARAÇ REZERVASYONUMU 24 SAATTEN DAHA AZ KULLANMAK ÜZERE ALDIM. NE KADAR ÜCRET ÖDERİM?
Minimum kiralama süresi 24 saat olduğundan, en az 1 günlük ücret alınır.


KİRALAMA BAŞINDA ALINAN DEPOZİTO BEDELİ NE ZAMAN İADE EDİLİR?
Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 25 iş gününde hesabınıza yansımaktadır. Buradaki gecikme nedeninin AssistCar Rental değil, bankacılık işleyişi olduğunu vurgulamak isteriz.


ARAÇLARINIZDA HGS/OGS BULUNUYOR MU? ÜCRETİ NASIL ÖDENMEKTEDİR?
Tüm araçlarımızda HGS/OGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS/OGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır.


YURTDIŞINA KİRALANAN ARAÇLA SEYAHAT EDEBİLİR MİYİM?
Hayır, kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.


TRAFİK CEZASI DURUMUNDA CEZA TUTARININ ÖDEMESİ NASIL YAPILMALIDIR?
Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.


KAZA OLMASI DURUMUNDA ARACIN TAMİRDE GEÇİRDİĞİ GÜNLER İÇİN PARA ALIYOR MUSUNUZ?
Hayır, almıyoruz. Fakat aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder.


KAZA HALİNDE NE YAPMALIYIM?
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, ASSİSTCAR RENTAL Destek Hattını 0212 603 65 20 no'lu telefondan aramalısınız.


ASSİSTCAR RENTAL FİLO KİRALAMA YAPIYOR MU?
Evet. ASSİSTCAR RENTAL ‘dan uzun dönem kiralama yapabilirsiniz.


ARACIN BAKIMI SIRASINDA, ASSİSTCAR RENTAL YERİNE ARAÇ VERİYOR MU?
Aracın bakımı ya da hasar durumunda, ASSİSTCAR RENTAL araca eşdeğer veya bir üst grubu aracı en kısa zamanda hizmetinize sunar.


Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et